Европейският шампион Португалия спечели група „А” на турнира за Купата на Конфедерациите след успех в последния си мач с 4:0 над Нова Зеландия. Точни за мореплавателите бяха Кристиано Роналдо, Бернардо Силва, Андре Силва и Луиш Нани.

5577016

С победата селекцията на Фернандо Сантош е недостижима на първата позиция със седем точки, а Нова Зеландия не успя да запише точка и остава на последното място. Мексиканците също продължават напред, след като изхвърлиха от турнира домакина Русия , след победа с 2:1.

В средата на първата част Португалия излезе напред в резултата. Кристиано Роналдо беше точен от дузпа, след като Данило Перейра беше съборен от Томас Дойл в наказателното поле.

В 37-ата минута резултатът стана 2:0. Бернардо Силва получи прекрасен пас отляво и от изключително удобна позиция не пропусна да изпрати топката в мрежата зад Маринович.

5577196

Последваха бурни минути пред вратата на Нова Зеландия, но Маринович нямаше какво да направи в 80-ата минута, когато новото попълнение на Милан Андре Силва отбеляза трети гол. Куарешма открадна топката  и намери Андре Силва, който с индивидуален пробив и шут отблизо добави нов гол за Португалия.

Крайният резултат беше оформен от Нани в последните секунди на мача с удар в долния ляв ъгъл на вратата на Нова Зеландия и Португалия продължава по убедителен начин напред в турнира.

5577305

Междувременно в другата среща Мексико изхвърли домакина Русия. Ацтеките спечелиха с 2:1 в последна среща от група А на турнира, след като постигнаха обрат в Казан. Мексиканците завършиха със седем точки в групата, но останаха втори, тъй като Португалия е с по-добра голова разлика.

5577243

Самедов изведе руснаците напред в 25-ата минута, но пет минути по-късно Араухо изравни. В началото на второто полувреме Лозано се разписа след груба грешка на Акинфеев, който имаше вина и за първото попадение.