Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за втората седмица на турнира от Големия шлем Уимбълдън. Първата ни ракета поведе с 6:1, 6:1 в двубоя си от третия кръг срещу Дуди Села, когато израелецът се отказа заради травма.

Съперникът на Григор ще стане ясен след изиграването на мача между Роджър Федерер и Миша Зверев, които закриват програмата на Централния корт тази вечер.

Дуди Села започна агресивно и приключи първи си гейм нула с ас. Българинът отвърна подобаващо, като със силен сервис достигна до 40:0, след което сбърка от форхенд.  Димитров приключи подаването си от втория си геймбол с ретур на съперника в аут.

Третият гейм предложи оспорвана игра, който премина през 30”30, а с атака на мрежата и удар над глава Григор стигна до първия си брейкбол. Последва дълго разиграване и Села оцеля след воле близо до линията. С минаващ удар българинът стигна и до втора възможност и проби.След това Димитров нямаше проблеми да затвърди пробива си. Той поведе с 40:0 и геймът приключи с грешка от бекхенд на Села.

5605024

В петият гейм с много мощна и нападателна игра Григор стигна до 0:40 и нови три брейкбола. Села отрази първия с форхенд уинър, но после направи двойна грешка.

Българинът затвърди и втория брейк и последвалия нов пробив не  беше изненада за зрителите. Димитров изправи публиката на крака с форхенд уинър от невъзможна позиция, след което Села изкара бекхенд за 0:40 и три сетбола за Григор.

5605027

В почивката израелецът поиска медицински таймаут, който продължи десет минути.

Димитров започна агресивно втората част и спечели подаването си на нула. Последва пореден пробив, след като българина си спечели геймбол с воле на мрежата. Стигна се до дюс след грешка от форхенд на световния №90. Той прати бекхенд в мрежата и даде нов шанс за пробив на Димитров, който се възползва.

В третият гейм на втората част Григор отново показа перфектна игра на сервис и затвърди брейка на нула. В следващият гейм Димитров поведе с 0:30. Села обаче изравни с две успешни излизания на мрежата, след което взе първи гейм след 9 поредни за българина.

Села успя да стигне до първия си брейкбол в мача в следващият гейм, но водещия ни тенисист го отрази след като демонстрира страхотен рефлекс на мрежата. С ново воле българинът взе предимство. След още едно равенство Григор удържа.

5605030

Последва нов пробив от страна на Димитров, а последвалото подаване не беше проблем и Григор завърши втория сет с гейма на нула.

Мачът приключи с отказване на Села поради контузия в бедрото.