Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в Ротердам. Той надигра руснака Андрей Рубльов с 6:3, 6:4. Така хасковлията събра нужния брой точки, за да изпревари в понеделник четвъртия в света Александър Зверев.

Следващият съперник на Гришо е Давид Гофен, като мачът им е утре. Белгиецът се класира за тази фаза на турнира, след като Томаш Бердих се отказа заради вирусно заболяване.

В началото на откриващия сет и двамата тенисисти взимаха своя сервис без особени проблеми, с изключение на четвъртото разиграване, когато Рубльов сервира, в него Григор на два пъти имаше шанс за пробив, като успя да се възползва от втората възможност, за да направи резултата 3:1 в своя полза. До края на сета и двамата печелеха своето подаване и така Димитров затвори първата част – 6:3. В първия сет Гришо реализира шест аса.

Втората част отново започно равностойно, като отново се стигна до шанс за пробив в четвъртия гейм, когато Димитров сервираше при 30:40, а Рубльов имаше точка за пробив, която бе отразена без особени проблеми от Гришо. Хасковлията играеше все по-добре, като матереализира играта си с пробив при резултат 3:3. След пробива Рубльов имаше няколко шанса за рибрейк, които първата ни ракета отрази, а след това и двамата взеха своето подаване и така Григор триумфира с краен успех 6:3, 6:4.