Григор Димитров
На снимката: Григор Димитров

Първата българска ракета Григор Димитров започна с трудна и зрелищна победа участието си на демонстративния турнир Adria Tour, организиран от Новак Джокович в сръбската столица Белград. Българинът откри съревнованието в група В с представителя на домакините Душан Лайович, когото победи в три сета 4:3 (2), 3:4 (5), 4:1 . Турнирът се играе в присъствието на зрители и преди началото му имаше известни опасения поради небрежното спазване на препоръчителните противоепидемични мерки.

Снимка: БГНЕС

Срещите се играят до два от три сета, като има изменения в традиционните правила – отделните части са до 4 гейма /с тайбрек при 3:3/,  вместо до шест, а  при равенство 40:40 не се побеждава с 2 точки разлика, а следващата точка слага край на гейма.

Българинът трудно взе първия сет, като обаче наложи категорично в тайбрека, повеждайки с 6:1 точки. Във втората част обаче Лайович успя да остане в мача да го вкара в трети сет, където обаче не устой на по-реномирания си съперник.

Григор Димитров ще излезе за втория си мач от групата в 20 часа довечера. Той среща Дамир Джумхур, а утре ще играе срещу Доминик Тийм, който заема трето място в световната ранглиста.