Димитър Димитров

Отборът на Берое победи у дома  Ботев Враца с категоричното 4:0 в първи двубой от 14-ия кръг на efbet Лига.

Срещата бе официален дебют за новия наставник на старозагорци Димитър Димитров – Херо.

„Заралии“ доминираха от самото началото на мача и поведоха още в четвъртата минута с гол на Ибрахима Конте. Отново той бе в прегръдките на съотборниците си на старта на второто полувреме след асистенция на Александър Василев. В 66-та минута Венцислав Керчев бе изгонен с директен червен картон за нарушение в наказателното поле, а Мартин Камбуров отбеляза дежурния си гол за домакините. В края остана време и за другият нападател в редиците на Берое – Зоран Йосипович, който оформи крайния резултат 4:0.

Така, Херо дебютира с успех начело на тима, който се изкачи временно на шестата позиция в класирането, докато врачани остават 12-и. В следващия кръг Берое гостува на шампиона Лудогорец, докато Ботев Враца играе у дома с Витоша Бистрица.