Шотландия

Отборът на Шотландия се класира за следващата фаза на турнира „Лига на нациите“ и си осигури плейоф за „Евро 2020“ след победа у дома с 3:2 над Израел на „Хемпдън Парк“. Само успех щеше да гарантира продължаване напред за възпитаниците на Алекс Маклийш, но двубоят започна по-добре за гостуващия състав. Полузащитникът на „Брайтън“ Берам Каял откри резултата в 9-та минута, за да даде преднина на израелците.

Последваха обаче минутите на Джеймс Форест. Крилото на „Селтик“ първо изравни в 34-та минута, а малко преди почивката изведе с едни гърди напред домакините. В 64-та атакуващият футболист оформи своя хеттрик. Израел имаше сили само за почетно попадение, което дойде в 75-та минута след точната интервенция на Еран Захави. В края на сблъсъка шотландците трябваше да потреперят за крайния успех, като се наложи и техния вратар Алан Макгрегър да се намесва, за да запази ценните три точки.

По този начин Шотландия завърши групата с 9 точки и си осигури плейофно участие за „Евро 2020“ до март същата година. Отборът ще се концентрира върху предстоящите квалификации за европейския шампионат след две години, като жребият ще се тегли на 2 декември в Дъблин.