Съставът на Хофенхайм записа първа победа на международна сцена след 3:1 у дома над Истанбул ББ в групата на Лудогорец в Лига Европа. Тимът на Юлиан Нагелсман спечели първите си  точки и измести турците от третата позиция в таблицата.

Класиране група С Лига Европа

До момента в дебютния си сезон в Европа Хофе беше натрупал четири загуби – две от Ливърпул в плейофа за Шампионска лига и две в групата.

Германците започнаха припряно и често грешаха. Постепенно те наложиха своето темпо на игра и се представиха по-силно до почивката. Марк Ут, Бенямин Хюбнер и най-вече Сандро Вагнер се доближиха до гола, но не достатъчно.

Хофенхайм Истанбул ББ

След почивката футболистите на Юлиан Нагелсман успяха да наложат волята си. В 52-ата минута Хюбнер отбеляза с глава след корнер. Седем минути по-късно Надием Амири  удвои със силен удар по диагонала – 2:0.

В 76-ата минута Нико Шулц оформи триголовата преднина след подаване от Филип Окс – 3:0. В 93-ата Наполеони оформи крайния резултат.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете страницата ни във Фейсбук Дебати.