Интер взе втора победа от 2 мача от началото на сезона в Серия А. Отборът на Лучано Спалети победи бившия тим на наставника Рома като гост на „Стадио Олимпико“ в Рим. Зрелищният мач ще се запомни с множество положения и най-вече с пропуснатите положения в ключови моменти от страна на домакините.

Рома Интер

Рома поведе в резултата още в 15-та минута с гол на Един Джеко, след като минути по-рано неговият съотборник Александър Коларов също бе близо до гола, но от 25 метра стреля в гредата.

След попадението вълците играха по-активно и скоро можеха да удвоят, но шут на Раджа Наинголан отново срещна гредата. В същото време Мауро Икарди от Интер предизвика страхотно спасяване от вратаря на домакините Алисон Бекер.

Рома Интер

В началото на второто полувреме Рома удари за трети път греда. Този път малшансът споходи Диего Пероти. Така се стигна до 67-та минута, когато Мауро Икарди изравни за Интер, показвайки страхотния си голов нюх в наказателното поле.

Още в ответната атака Стефан Ел Шаарауи излезе сам срещу вратаря на гостите, но след като го прехвърли, Далберт изби насочилата се към вратата топка малко пред голлинията.

Рома Интер

Последва опасна контраатака на Рома, но и прекалено силен пас на Пероти към Наинголан, чийто изстрел от малък ъгъл рикошира в корнер. В 77-та минута след пробив отляво на Перишич и подаване, Мауро Икарди прати топката в мрежата за 1-2, забивайки 4-ия си гол от началото на шампионата.

Вълците се впуснаха да изравняват и пропуснаха нов златен шанс. Наинголан стреля опасно, а защитник изби с тяло пред вратата. Изглеждаше, че избитата топка е още по-удобна за Наинголан, но той я прати високо над гредата.

В 87-та минута Интер ликвидира интригата с трети гол, дело на Матиас Весино.

Рома Интер

Така след 2 кръга отборът на Лучано Спалети има 6 точки, а Рома остава с 3 от победата си над Аталанта на старта.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете страницата ни във Фейсбук Дебати.