Карлос Алкарас
На снимката: Карлос Алкарас

Испанският феномен Карлос Алкарас продължи да изумява тенис света. Ден след победата си над Рафаел Надал детронира и световния номер 1 Новак Джокович в полуфиналите на Мастърса в Мадрид.

19-годишният Алкарас надви Джокович с 6-7(5), 7-5, 7-6(5) в невероятна гладиаторска битка на Каха Магика в испанската столица. Той се класира за финала в надпреварата, където ще срещне Стефанос Циципас или Александър Зверев.

В петък тийнейджърът победи своя идол и рекордьор по титли от Големия шлем Рафаел Надал в три сета. В събота обаче, той трябваше да покаже още повече качества и характер, за да стигне до успеха срещу Джокера.

В първия сет двамата си размениха по един пробив, преди да стигнат до тайбрек, който бе оспорван, но сърбинът се наложи със 7-5. Във втората част двамата тенисисти печелеха подаванията си, но в самия край Алкарас проби и изравни резултата. В решаващата трета част нямаше пробиви, като Джокович спаси един мачбол, преди да се стигне до нов тайбрек. В него Алкарас бе по-решителен и макар да изпусна още един мачбол, при третата си възможност да затвори мача, успя да го стори с уинър от форхенд.

По този начин след 3 часа и 35 минути игра испанецът спечели първия си мач срещу Джокович и достигна втория си финал на ниво Мастърс. С успеха Карлос Алкарас си осигури скок с три места в световната ранглиста от следващата седмица, когато той ще заема шеста позиция. Въпреки отпадането си Джокович ще продължи да бъде номер 1 в света.