Играчите на Италия празнуват след полуфинала на ЕВРО 2020 между Италия и Испания в Лондон, Великобритания, 06 юли 2021г.

Италия се превърна в първия финалист на Евро 2020, след като победи Испания с 4:2 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време и продълженията) в първия полуфинален сблъсък от турнира, игран на стадион „Уембли“ в Лондон.

През първото полувреме не се случи почти нищо запомнящо се. Испанците контролираха топката, но трудно стигаха до чисти голови положения. Играчите на Италия не застрашиха противниковата врата нито веднъж.

След почивката двата тима се активизираха и възпитаниците на Луис Енрике отправиха няколко опасни, но неточни уда. В 60-та минута бяха попарени от мълниеносна контраатака на Скуадра Адзура. Тя бе завършена от Федерико Киеза със страхотен диагонален изстрел, който не остави шансове на Унай Симон. Футболистите на Испания не се предадоха и натиснаха в търсене на изравнителен гол. До него в крайна сметка стигнаха в 80-та минута, когато резервата Алваро Мората направи добро двойно подаване с Дани Олмо и завърши с лекота, останал очи в очи с Джанлуиджи Донарума.

Алваро Мората от Испания празнува отбелязването на изравнителния гол по време на полуфинала на ЕВРО 2020 между Италия и Испания в Лондон, Великобритания, 06 юли 2021г.

В продълженията Испания бе по-добрият отбор и изпусна няколко удобни ситуации да стигне до нов гол. Италианците разчитаха на солидната си защита. Можеха да стигнат и до успеха, след като в 110-та минута Доменико Берарди прати топката във вратата на Симон, но страничният съдия бе вдигнал флага за засада. В крайна сметка до нов гол не се стигна и двубоят трябваше да бъде решен след изпълнение на дузпи.

Дузпите започнаха с пропуск на Локатели за Италия, чийто удар бе спасен от Симон. Веднага след него Дани Олмо изпрати топката над вратата. След тях последователно вкараха Белоти, Морено, Бонучи, Тиаго и Бернардески, преди Донарума да отрази удара на Мората и даде шанс на Жоржиньо да изпрати Италия на финал. Халфът на Челси хладнокръвно вкара и изпрати в екстаз множеството италиански фенове на „Уембли“.

Играчите на Италия след като спечелиха полуфинала на ЕВРО 2020 между Италия и Испания в Лондон, Великобритания, 06 юли 2021г.

По този начин Италия достигна първия си финал на Европейско първенство от 2012 година насам. В спор за титлата ще се изправи срещу Англия или Дания, които ще определят втория финалист на Евро 2020.