Футболистите на Спартак (Москва) празнуват гола във вратата на Урал

Лидерът в руския шампионат Спартак (Москва) с Ивелин Попов сред титулярите, отново дръпна с 10 точки в подреждането пред градския си съперник и защитаващ титлата си тим на ЦСКА (Москва). Столичани победиха с 1:0 гостуващия Урал и записаха десети успех с този резултат през сезона в първенството. Победата дойде точно навреме за отбора воден от Масимо Карера, имайки в предвид поражението с 0:3 от Ростов в изминалия кръг. Единственият гол отбеляза Фернандо в 23-ата минута. Ивелин Попов беше сменен в средата на втората част, а Николай Димитров записа 82 минути за гостите от Урал.

Спартаковци бяха длъжни да отговорят на критиките след тежката загуба в Ростов на Дон. Ивелин Попов отново започна като титуляр, а един от редките си шансове да играе от първата минута получи Лоренсо Мелгарехо, с когото българинът беше съотборник и в Кубан.

Урал единствен от всички отбори в Премиер лигата нямаше допуснат гол в първите 15 минути и това не се промени, макар че първоначалният натиск на Спартак доведе до няколко добри положения. Домакините успяха да поведат в резултата в 23-ата минута с немалка доза късмет. Фернандо реши да отправи изстрел от дистанция, топката се отклони от крака на Грегор Балажич и влетя в мрежата.

Гостите бяха близо до изравняването след половин час игра, когато Джемал Табидзе засече с глава центриране от корнер, но Артьом Ребров се намеси решително. В оставащите минути на първото полувреме най-интересната ситуация беше отмененият гол на Мелгарехо, но парагваецът се намираше в засада и съдията не сбърка. През втората част Спартак заигра с мисълта да удържи минималната си преднина и успя. В добавеното време домакините можеха да вкарат втори гол, но Заболотний изби диагонален удар на Куинси Промес. В следващия кръг спартаковци излизат в решителен мач за титлата срещу градския си съперник ЦСКА.