Кризата в Борусия (Дортмунд) продължава с пълна сила. В петък вечер футболистите на Петер Бос загубиха с 1:2 в гостуването си на Щутгарт. Това бе трета поредна загуба за жълто-черните в Бундеслигата, като те нямат победа вече пет поредни двубоя.

Борусия Дортмунд последни пет мача в Бундеслигата

Шадак Аколо откри резултата в мача в 5-ата минута, а Максимилиан Филип изравни в 45-ата. Йосип Брекало обаче донесе успеха на домакините в 51-ата минута.

В този мач Борусия бе без звездата си Пиер-Емерик Обамеянг, който бе наказан от ръководството заради “дисциплинарни причини”.

Щутгарт Борусия Дортмунд

Срещата започна кошмарно за Борусия. В 5-ата минута Марк Бартра върна неразчетено към Роман Бюрки, който също не пое добре топката и тя бе отнета от Шадрак Аколо, който отбеляза в опразнената врата. Объркването в редиците на гостите бе толкова голямо, че само минута по-късно те бяха на път да направят почти същата грешка в отбрана, но този път играчите на Щутгарт не успяха да се възпозват и да вкарат втори гол.

В следващите минути дортмундци успяха да се посъвземат и създадоха няколко голови положения, като нелоши удари отправиха Андрий Ярмоленко и Марио Гьотце на два пъти, а при втория изстрел на халфа и вратарят Рон-Роберт Цийлер направи страхотно спасяване.

Така се стигна до 45-ата минута, когато Бенжамен Павар спря с ръка топката в наказателното поле и съдията даде дузпа за Борусия. Ударът на Андре Шюрле от бялата точка бе спасен от Цийлер, но Максимилиан Филип реагира светкавично и с мощен шут под гредата успя да отбележи за 1:1.

В началото на втората част обаче Щутгарт си върна преднината в резултата. Швабите организираха бърза контраатака, Йосеп Брекало напредна на скорост, финтира зещитник в наказателното поле и с удар през краката на вратаря вкара за 2:1.

В 71-ата минута Андрий Ярмоленко успя красиво да прехвърли вратаря и да прати топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено заради игра с ръка на украинеца.

Така Щутгарт се поздрави с победата и с 16 точки в актива си се намира на 11-ата позиция в класирането. Борусия пък за момента запазва 3-ото си място с 20 точки, но нищо чудно да бъде изместен от там след изиграване на останалите мачове от кръга.