Само за две седмици Байерн (Мюнхен) показа на потенциалните си конкуренти в германския футбол, че разликата в класите си остава голяма. Шампионите разбиха Борусия (Дортмунд) с 3:1 като гости в среща от Бундеслигата, а преди това на два пъти бяха сразили РБ (Лайпциг) – веднъж за първенство и веднъж за Купата на Германия.

Попадения на Ариен Робен, Роберт Левандовски и Дейвид Алаба предначертаха какво ни очаква и този сезон в елита – поредна титла в червено. Едва три минути преди края Марк Бартра вкара почетно за домакините.

Класиране Бундеслига

Баварците, които са лидери, вече имат шест точки преднина пред Борусия и четири пред Лайпциг. Това беше седми пореден успех за тях от седем мача във всички турнири след завръщането на Юп Хайнкес начело на тима. В същото време Дортмунд няма победа в Бундеслигата, откакто опитният треньор отново се появи на пейката на големия съперник.

5840887

За радост на зрителите и двата тима се хвърлиха в атаки от първата минута. Шанс да открие резултата се появи пред Пиер-Емерик Обамеянг. В 12-ата минута той се устреми към вратата на Байерн, но в последния момент Никлас Зюле показа защо специалистите му предричат бляскаво бъдеще, блокирайки шута на нападателя.

Шампионите отговориха с акция в 16-ата минута, при която Роберт Левандовски се озова сам срещу вратаря още преди наказателното поле, но последва намеса на Сократис. Гостите искаха нарушение, което трябваше да означава и червен картон, но реферът подмина ситуацията.

Борусия Дортмунд Байерн Мюнхен

Мюнхенци обаче нямаха време да спорят, защото секунди по-късно поведоха, след като Робен изстреля кълбото в десния ъгъл на Роман Бюрки. Попадението даде още повече самочувствие на първенеца и за жълто-черните стана трудно да си върнат владеенето на топката.

Грешка в изнасянето обаче позволи на вестфалци да изведат Андрий Ярмоленко сам срещу Улрайх, но заместникът на Мануел Нойер спаси. Буквално в ответната акция Левандовски за малко да удвои преднината на Байерн.

Тези луди минути продължиха с атака на Борусия, при която ударът на Шинджи Кагава се отби в страничния стълб.

В 37-ата минута Байерн нанесе втория си удар по позната схема. Кимих проби по крилото и центрира в наказателното поле.  Левандовски засече атрактивно, а топката допълнително обърка Бюрки, след като се отклони в тялото на Юлиан Вайгъл – 2:0 за шампионите.

Проблемите на домакините се увеличиха, след като още преди почивката с контузия напусна Сократис.  Последва още един пропуск на Ярмоленко, с което Борусия не успя да се върне в срещата.

Три минути след подновяването на играта Левандовски можеше да реши всичко с трето попадение, но Бюрки съумя да спаси с крак.

Две по-късно Ярмоленко и Обамеянг си попречиха и така сътвориха поредния голям пропуск пред вратата на Байерн.  Тук обаче последваха минути без чисти положения, в които и двата тима като че ли нарочно свалиха темпото.

Дойде обаче 64-ата минута, когато отново Левандовски се оказа сам срещу вратаря, но отправи нетипичен за себе си крайно неточен шут.

Три по-късно поредният гол все пак падна, макар и донякъде случайно. Алаба центрира от ляво, след което нито Левандовски, нито Хамес успяха да докоснат топката. Тя все пак се озова зад гърба на Бюрки – 0:3.

В 75-ата минута поредното спасяване на Улрайх след удар на Обамеянг само затвърди, че домакините нямаха и капка шанс.  До края Бартра вкара почетно за домакините в 87-ата минута. В добавеното време Гонсало Кастро за малко да се разпише още веднъж.

Играчите на Петер Бос ще имат шанс да се реваншират в дните преди Коледа. Жребият за осминафиналите в Купата на Германия изправи двата тима един срещу друг. Двубоят пак ще бъде на „Сигнал Идуна Парк“.