Ливърпул постигна трета поредна победа в рамките на седмица, след като надделя с 4:1 над Уест Хем на „Лондон Стейдиъм“. Мърсисайдци надиграха категорично чуковете и вкараха два гола в рамките на три минути през първото полувреме чрез Мохамед Салах  и Жоел Матип.

След почивката Мануел Лансини върна едно попадение, но веднага след това Алекс Окслейд-Чембърлейн  покачи, а с втория си гол Салах  оформи крайния резултат. С тази победа Ливърпул се изравни по точки с Челси и Арсенал, които обаче са с мач по-малко.

Класиране Висша лига

Още във втората минута Роберто Фирмино можеше да открие резултата. Салах изпълни фаул и топката бе отклонена към бразилеца. Той я свали с гърди до далечната греда и стреля от малък ъгъл, но Харт спаси.

В деветата минута пред Аю пък се откри още по-добра възможност. Едно подаване на Лансини рикошира в бранител на гостите и така щастливо топката стигна до нападателя. Миньоле излезе плахо напред и Аю го прехвърли, но топката срещна дясната греда.

В 21-вата минута гостите организираха свръхскоростна контраатака. Чуковете изпълниха корнер, Салах овладя и веднага пусна към Мане. Двамата напреднаха много бързо, след което сенегалецът върна към египтянина, който не сгреши, останал сам срещу Харт – 0:1.

Уест Хем Ливърпул

Само две минути след това Матип удвои. Ъглов удар създаде хаос в отбраната на Уест Хам. Мане стреля, топката рикошира в Нобъл и се насочи към вратата на Харт, който успя да избие. Матип обаче беше там, за да направи добавка отблизо.

Десет минути след подновяването на играта Мануел Лансини намали, след като много технично овладя на гърди дълго подаване на Аю и прехвърли Миньоле. 55 секунди след това обаче Окслейд-Чембърлейн възстанови преднината от два гола в полза на Ливърпул.

Бившият играч на Арсенал получи от Фирмино и стреля. Харт първоначално спаси, но Окс сам направи добавката – 1:3. В 59-ата минута Лансини получи възможност да вкара втори гол почти от същата позиция, но този път аржентинецът стреля над вратата.

Десет минути след това Фирмино излезе очи в очи с Харт, но стреля встрани от вратата. Четвърт час преди края скоростният тандем на Ливърпул оформи крайния резултат. Мане отново проби през центъра, след което намери Салах по левия фланг.

Египтянинът овладя добре и стреля по диагонала, пращайки топката в далечния ъгъл. До края Салах, Милнър и Фирмино пропуснаха да направят победата на гостите още по-изразителна.

Ливърпул е на шесто място, докато Уест Хем е 17-ти. Според слуховете това може би ще е последният мач на Славен Билич начело на чуковете, които записаха четвърти пореден двубой без победа в Премиър лийг.