Барселона увеличи аванса си на върха в Примера дивисион, след като победи с 2:1 на “Камп Ноу” Севиля в двубой от 11-ия кръг. Двата гола за каталунците отбеляза Пако Алкасер, а за гостите почетно се разписа аржентинецът Гуидо Писаро.

Лионел Меси

Двубоят влезе в историята под номер 600 за мегазвездата на Барселона Лионел Меси. Аржентинецът не успя да отбележи юбилея с попадение, но за сметка на това получи единствения жълт картон в мача. С успеха Барселона събра 31 точки и има с 4 повече от втория Валенсия. Реал Мадрид пък едва четвърти на цели 11 зад каталунците. Севиля остана пети с 19.

Класиране Примера дивисион

Треньорът на Барселона Ернесто Валверде нареди състава в схема 4-3-3. Пако Алкасер беше избран за партньор на Лионел Меси и Луис Суарес в атака. Зад тях действаха Ракитич, Бускетс и Иниеста. На вратата отново беше Тер Стеген, а пред него застанаха Семедо, Пике, Юмтити и Алба.

Севиля също излезе във формация 4-3-3. На вратата застана перуанецът Давид Сория, а пред него се наредиха Коршия, Кяер, Ленгле и Ескудеро. Атаката беше съставена от Навас, Муриел и Сарабия. В средата действаха Писаро, Нзонзи и Банега.

Барселона Севиля

Барселона наложи превъзходство над съперника си от първата минута, като положенията пред вратата на гостите се редуваха едно след друго. След няколко пропуснати възможности, логичното се случи в 23-ата минута, когато отбраната на Севиля се пропука.

Далечен диагонален пас към Алкасер отдясно не беше овладян от бранител на Севиля. Топката попадна у нападателя, който откри головата си сметка за сезона в едва втория си мач като титуляр и общо четвърти, в който Валверде му гласува доверие.

През второто полувреме Севиля заигра по-смело и създаде няколко ситуации пред вратата на Тер Стеген. Така се стигна до 58-ата минута, когато аржентинецът Гуидо Писаро изравни с хубав удар с глава след изпълнение на ъглов удар.

Обратът обаче не закъсня. Само седем минути по-късно Алкасер вкара и втория си гол в мача, след като засече подаване на Иван Ракитич отдясно. Пет минути преди това пък удар от 20-ина метра на защитника Жерард Пике срещна гредата на вратата на Севиля.

До края на мача Барселона търсеше трети гол, с който да сложи точка на спора, но не успя да го постигне. Десетина минути преди края Ракитич получи неприятна контузи, след като беше повален в наказателното поле и се наложи влизането на медицинския екип на каталунците.

В заключителните минути Меси се опита да запише името си сред голмайсторите, като малко егоистично стреля след свой пробив, вместо да потърси съотборник. Аржентинецът се поизнерви и дори извърши нарушение срещу капитана на севилци Ескудеро, за което получи първия и единствен в мача жълт картон от съдията Гонсалес.