Тимът на Канада празнува, след победата над Ямайка

Канада си подпечата място на Световното първенство в Катар, след като надигра убедително Ямайка с 4:0 като домакин в Торонто.

„Кленовите листа“ се реваншираха за първото си поражение в квалификационната кампания в зона КОНКАКАФ от Коста Рика с четири безответни попадения във вратата на ямайците. Кайл Ларин откри резултата в 13-та минута, а в края на първото полувреме Тейджон Бюканън покачи на 2:0. В края на срещата канадците реализираха чрез Джуниър Хойлет, а Адриан Мариапа си вкара автвогол, с което бе оформен и крайният резултат.

С успеха тимът на Джон Хърдман не може да бъде изместен от едно от първите три места, осигуряващи директен билет за Катар, събирайки актив от 28 точки, с шест повече от четвъртия Коста Рика, който победи Ел Салвадор с 2:1 като гост.

САЩ и Мексико са съвсем близо до Мондиала в края на годината след успехи съответно над Панама и Хондурас. Американците разбиха панамците с 5:1, като хеттрик за успеха наниза офанзивният футболист на Челси Кристиан Пулишич, а по едно попадение отбелязаха Пол Ариола и Хесус Ферейра. Почетният гол за Панама беше реализиран от Анибал Годой. Мексико надви минимално хондурасците след попадение на Едсон Алварес.

Мексиканците и американците имат по 25 точки, с три повече от четвъртия Коста Рика, кръг преди края на квалификационната кампания. В последните мачове САЩ гостува на костариканците, а Мексико приема Ел Салвадор.