Катар, Купа на Африка

Отборът на Катар се класира за финала на Купата на Азия, след като разби домакините ОАЕ с 4:0 във втория полуфинален мач от надпреварата. Обединените Арабски Емирства се надяваха да достигнат втори финал в историята си пред родна публика, но трябваше да преглътнат тежко поражение, което доведе до гнева на публиката в Абу Даби.

Голмайсторът на Катар Алмоез Али бе замерен със сандал, докато празнуваше един от головете си в срещата, което най-вероятно ще доведе до наказание за домакините. Той се разписа два пъти през първото полувреме, с което общата му сметка за турнира набъбна до рекордните осем гола, а капитанът Хасан Ал-Хайдос и Хамид Исмаил добавиха нови две попадения в заключителните минути за крайното 4:0.

По този начин домакините на следващото Световно първенство през 2022-а година показаха, че изграждат силен отбор за домашния Мондиал след три години, но на финала ще имат тежко препятствие – отборът на Япония, който преследва рекордна пета титла от Купата на Азия. Решаващият мач за титлата ще се играе в Зайед в петък.