Аталанта и Ювентус откриха по резултатен начин 34-тия кръг на Серия А. Двата тима завършиха 2:2 в Бергамо. Торинци, които до голяма степен мислеха и за мача срещу Монако в Шампионската лига в сряда, излязоха в оптимален състав. Масимилиано Алегри пусна като титуляри обичайните заподозрени и това позволи на шампионите да установят пълен контрол върху срещата от самото й начало.

За разлика от други мачове Ювентус направи доста грешки в отбрана. Двубой №300 с екипа на бианконерите в Серия А записа железния бранител Джорджо Киелини. Именно 32-годишният защитник беше от тези, които най-често бъркаха. Неговите грешки обаче не бяха наказани от Фройлер, Хатебур и Куртич. Въпреки че притежанието на топката беше за Ювентус домакините бяха тези, които откриха резултата. В 45-ата минута Андреа Конти се възползва от великолепен пас на капитана Алехандро Гомес и моментално след това съдията даде край на полувремето.

В 50-тата минута Леонардо Спинацола си отбеляза автогол, след като усещаше зад гърба си присъствието на Леонардо Бонучи. Драмата настъпи в последните 7 минути на мача. В 83-тата Дани Алвес вкара втория си гол в Серия А и първия от 5-тия кръг насам. Радостта на Масимилиано Алегри не беше пълна, защото нов гаф в наказателното поле на гостите доведе до гол на Аталанта. Ремо Фройлер се реабилитира за пропуска от първото полувреме и донесе ценна точка в актива на бергамаските.

Най-добрата вест за домакините от този мач беше, че спряха негативната серия от поражения срещу Ювентус. Лошата е, че тази серия не беше изцяло преобърната. Аталанта остава без победа срещу торинци от 2001 година насам.

В класирането Ювентус има аванс от 9 точки пред Рома, а столичани в неделя имат дерби срещу Лацио. Аталанта запазва петата позиция и има равен брой точки с четвъртия Лацио и продължава да мечтае за първо участие в Европа от 1991 година насам.