Серина Уилямс

Серина Уилямс не успя да сбъдне мечтата си за 24-а титла от Големия шлем, след като отпадна в третия кръг на Australian Open. 38-годишната американка, която беше фаворит да спечели осми трофей от Откритото първенство на Австралия, загуби с 4:6, 7:6 (2), 5:7 от китайката Ванг Кианг.

29-ата в света Ванг спечели само един гейм в предишния си мач срещу Серина Уилямс (1:6, 0:6) и беше подложена на унищожителна критика в родината си заради загубата на четвъртфиналите на US Open. Уилямс пък не е печелила турнир от Шлема от 2017 г., когато триумфира в Мелбърн по време на бременността си.

С успеха си над Серина китайката записа най-доброто си представяне на Australian Open, след като през миналата година стигна до третия кръг, а след това повтори този резултат на „Уимбълдън“, за да дойде четвъртфинала на Откритото първенство на САЩ.

Следващата съперничка на Ванг Кианг ще бъде тунизийката Онс Жабур, която по-рано сложи край на кариерата на датчанката Каролин Вожняцки.