Диего Шварцман не се оказа сериозно препятствие за Рафаел Надал по пътя му към четвъртфиналите на турнира от сериите “Мастърс 1000” в Мадрид. Краля на клея се наложи с 6:3, 6:4 и подобри рекорда на легендата Джон Макенроу за най-много поредни спечелени сетове на една настилка – 49. Днешният успех на Рафа беше 50-и пореден за него на червени кортове.

Макар и да положи много усилия, за да е равностоен, Шварцман нямаше много шансове. Аржентинецът стоеше добре в дългите разигравания, но все пак допусна пробив в шестия гейм на първия сет и до края не успя да го върне. Втората част се разви по сходен начин, но с тази разлика, че Шварцман съумя да навакса изоставането си и да изравни при 4:4. Надал обаче нямаше никакви намерение да си усложнява задачата. Матадора се възползва от две двойни грешки на съперника си в деветия гейм, а останалото беше лесно.
На четвъртфиналите испанската звезда ще срещне Доминик Тийм, срещу когото игра на финала през миналата година.

Сред четвъртфиналистите се нареди и Александър Зверев. Първата ракета на Германия елиминира Леонардо Майер с 6:4, 6:2. Съперник на Зверев за място на полуфиналите ще е Джон Иснър, който победи в драматичен мач с три тайбрека Пабло Куевас.