Кристиано Роналдо

Португалия победи пред собствена публика Швейцария с 3:1 в първия полуфинал от турнира Лига на нациите. Така европейският шампион ще спори за трофея в надпреварата срещу победителя от двубоя Холандия и Англия.

Звездата на домакините Кристиано Роналдо се отличи с хеттрик.

Преди срещата на стадион „До Драгао“ в Порто бе запазена минута мълчание в памет на починалия бивш президент на УЕФА Ленарт Йохансон, а дебют за домакините направи младата звезда на Бенфика Жоао Феликс.

В 25-ата минута Кристиано Роналдо си спечели фаул пред наказателното поле, който сам реализира за 1:0.

В 55-ата минута Цубер падна в наказателното поле на португалците след контакт с Нелсон Семедо, но съдията Феликс Брих даде сигнал играта да продължи. В ответната атака, пред другата врата Фабиан Шер фаулира Кристиано Роналдо. Този път германският рефер посочи бялата точка, но получи сигнал от ВАР да види и предното положение, като в крайна сметка отсъди дузпа за Швейцария, а Рикардо Родригес изравни за 1:1.

В самия край на мача Роналдо донесе успеха на Португалия. Звездата на Ювентус вкара за 2:1 в 88-ата минута, а две минути по-късно при контраатака оформи хеттрика си.

Така Португалия се класира за финала в неделя, а за съперник ще има победителя от сблъсъка между Холандия и Англия.