Лудогорец Антверп

„Лудогорец“ отстъпи на стадиона в Разград на „Антверп“ с 1:2 в първия си двубой от група J на Лига Европа. На „Хювефарма Арена“ българският шампион изпитваше затруднения в първия половин час игра с агресията и пресата на гостуващия състав от Белгия, като „Антверп“ пропусна 3-4 добри ситуации пред вратата на Пламен Илиев.

От другата страна, Кирил Десподов проби в наказателното поле на съперника, като имаше претенции за игра с ръка, подминати от главния съдия Рой Райншрайбер от Израел. Първата част завърши без попадение.

През второто полувреме обаче зрителите видяха три гола. Резултатът бе открит още в първата минута на втората част от испанския нападател на домакините Ихинио Марин, който получи асистенция от Елвис Ману.

„Антверп“ обаче не се притесни от попадението и само в рамките на седем минути обърна мача. Питер Геркенс изравни след ъглов удар, а малко след това Лиор Рефаелов направи обрата пълен.

До края белгийците имаха още две отлични ситуации да сложат точка на спора, но първо Илиев изби опасен изстрел, а впоследствие и напречната греда му помогна.

„Лудогорец“ опита чрез Клаудиу Кешеру да стигне до изравнително попадение, но ударът му в наказателното поле бе блокиран, а в добавеното време изстрел с глава на Ману попадна право в ръцете на стража на гостите Жан Буте.

Така,“Антверп“ тръгна с победа в груповата фаза на Лига Европа. В другия двубой от групата „Тотнъм“ постигна класическа победа у дома над ЛАСК Линц с 3:0. Точни за „шпорите“ бяха Лукас Моура и Хюн Мин Сон, а между тях Андрес Андраде си отбеляза автогол.

В следващите мачове „Лудогорец“ гостува на ЛАСК в Австрия, докато „Тотнъм“ пътува до Белгия за визита на „Антверп“.