Левски и ЦСКА – София завършиха наравно 2:2 в дербито от 13-ия кръг на Първа професионална лига. Пред близо 30 000 привърженици на националния стадион „Васил Левски“ двата тима изиграха равностоен двубой и поделиха точките.

Левски откри резултата още в 8-ата минута, когато Давид Яблонски се извиси при едно центриране от ъглов удар на Жорди Гомес и засече топката в мрежата. За чешкия бранител това бе гол №6 от началото на сезона. Той е и голмайстор на сините.

Отборът от стадион „Георги Аспарухов“ не успя да запази аванса си дълго и 4 минути по-късно Тиаго Родригеш изравни с изстрел от границата на наказателното поле. В 15-тата минута отново той преодоля стража Митрев, този път с удар от над 25 метра.

През втората част Левски се впусна в търсене на изравнително попадение и в 61-ата минута то стана факт. Милош Цветкович центрира отдясно, а Роман Прохазка засече покрай Дюлгеров.

До края на срещата имаше предимно нерви и много работа за главния съдия Георги Кабаков, но не и чисти голови положения.

Така ЦСКА – София остава на второ място в Първа лига, но вече с актив от 28 точки, на 2 зад лидера Лудогорец, който е и с мач по-малко. Левски запазва третата си позиция с 25 точки.