левски - аек ларнака

Левски загуби с 0:4 от кипърския АЕК (Ларнака) в среща-реванш от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа и с общ резултат 0:7 отпадна от надпреварата.

След загубата с 0:3 в първия мач шансовете на Левски не бяха големи, както каза и треньорът на тима Петър Хубчев преди мача. Той не можеше да разчита на наказания капитан Живко Миланов, а преди два дни бе продаден най-добрия футболист на „сините“ Давиде Мариани.

За съжаление на „сините“ двубоят започна кошмарно за тях, след като още в първата минута халфът Хали Тиам получи контузия и напусна терена, а малко след това дебютантът Найджъл Робърта изпусна отлична възможност да открие резултата.

В 8-ата минута Мартин Райнов фаулира Джану в наказателното поле и шведския рефер отсъди дузпа за гостите, която бе реализирана от Тричковски.

Отново ммакедонецът в 28-ата минута вкара втори гол за АЕК и уби окончателно интригата в срещата.

До края на срещата момчетата на Петър Хубчев опитаха да стигнат до по-почетен резултат, но вместо това получиха нови два гола с автор отново Тричковски в 75-ата и 82-ата минута., който оформи крайния резултат в мача.

В следващия кръг кипърския тим ще се изправи срещу белгийския Гент, който отстрани румънския Виторул.