ЦСКА не остави шанс на Левски и го отвя за пети път в историята на Вечното дерби с резултата 3:0 насред стадион „Васил Левски“. С успеха тимът от Борисовата градина задмина съперника в подреждането на Първа професионална лига, и с по-добър баланс в преките двубои и равни точки се намира на 13 пункта зад лидера Лудогорец.

Футболисите в червено определено бяха по-добрия състав на терена и без съмнение заслужиха трите точки.

Символичните гости очевидно бяха по-мобилизирани още от самото начало и до 6-ата минута вече водеха с 2:0. Арсенио Нунеш бе най-съобразителен в наказателното поле на Левски след поредица от грешки на защитата в синьо и зарадва феновете в червено по трибуните. Те имаха още по-голям повод за гордост, след като само четири минути по-късно Божидар Митрев извади топката от мрежата си за втори път. Точен за ЦСКА бе младият нападател Кирил Десподов, който се възползва от грешка на Сашо Александров и след центриране на Антон Недялков, от няколко метра нямаше как да сгреши.

Втората част започна по идентичен начин като първата – с попадение. Надеждите на Левски бяха бързо прекършени от Каранга, който с глава огорчи за трети път юношата на сините Божидар Митрев.

Веднага след гола помощник-треньорът на армейците Стефан Генов бе уцелен с предмет, полетял от сектора със сини привърженици. Специалистът падна до резервната скамейка, а медицинските лица на стадиона се намесиха мигновено.

Стефан Генов уцелен с предмет от синята агитка
Стефан Генов е уцелен с предмет от синята агитка

В самият край на мача съдията показа червени картони на Роман Прохазка и Кристиян Малинов, които бяха най-активни в грозните сцени състояли се между футболистите на двата отбора. Словакът си позволи да блъска Антон Недялков край тъчлинията, след което играчите прибегнаха до познатото ни балканско насилие.

„Резултатът говори. Най-лошото е, че започнахме с два гола от съблекалнята и мачът става съвсем друг. Топката е в нас и грешим елементарно. Нямаме право да започваме по такъв начин – опитни футболисти да грешат така топките. Страх ли е, не мога да проумея… По-скоро не страх, а наивна грешка. Топката е в краката ти, два паса и грешиш. Треньорът носи отговорността, то е ясно. Кой носи отговорността? Съгласен съм напълно, че технически не може да се центрира по този начин. Мачът започна 2:0 за ЦСКА. Не може да си футболист на Левски и да не показваш самочувствие. Кръстев бе отпаднал, с повръщане и затова пази Божидар Митрев. Не коментирам персонално представянето на футболистите“, каза старши треньорът на Левски Николай Митов след тежкия разгром.