Левски се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България, след като победи като гост Дунав с 2:0. Срещата се игра в Русе, а тимът на Делио Роси достигна до успеха без да дава максимума от себе си и с явна мисъл за идващата почивка. Въпреки, че не се напрягаха „сините“ стигнаха и до две греди, а вратарят Антонов на два пъти се представи блестящо и предотврати голове.

Двубоят бе последен за футболна България за 2017 година. Попаденията за успеха на Левски бяха дело на най-дейния на терена – Жуниор Мапуку, и на Жерсон Кабрал. Холандецът записа своя първи гол с екипа на столичния гранд.

Жуниор Мапуку на два пъти пропиля добри възможности да вкара гол, но бе безмилостен в 23-ата минута. тогава французинът получи пас в наказателното поле от Цветкович, извъртя се добре и простреля Антонов.

В края на първото полувреме защитата на Дунав направи непростима грешка. Бранител изчисти топката в крака на свой съотборник и топката попадна в Кабрал, който от няколко метра не сгреши – 0:2.

През първата половина на второто полувреме Мапуку удари греда и пропусна веднъж излязъл сам срещу Антонов.

Най-чистото положение пред вратата на Левски дойде 12 минути преди края, когато топката бе центрирана към вратата на „сините“, Будинов стреля много добре с глава, но Митрев показа рефлекс и изби.

Жорди Гомес пък показа класа и стреля директно от корнер, а топката кацна върху напречната греда.

В заключителните минута Васил Шопов удари гредата след мощен удар от над 20 метра, а попадение на Дунав правилно бе отменено заради засада.

С успеха Левски се присъедини към Ботев, Славия и ЦСКА, които вече се класираха за полуфиналите. Жребият ще бъде теглен във вторник (19.12), а финалистите ще се определят след два мача на разменено гостуване.