Ливърпул шокира Байерн (Мюнхен) на „Алианц Арена“, след като се наложи с 3:0 в полуфиналния сблъсък от турнира „Ауди Къп“. Футболистите на Юрген Клоп стояха по-добре през по-голямата част от мача и зарадваха наставника си със заслужен успех. Точни за мърсисайдци бяха Садио Мане в 7-ата, Мохамед Салах в 34-ата и Даниел Стъридж в 83-ата минута на двубоя. Така англичаните ще спорят с Атлетико (Мадрид) на финала в надпреварата.

Срещата тръгна лошо за Байерн още от самото начало. В 7-ата минута Роберто Фирмино открадна една топка в средата на терена и изведе Садио Мане на скорост, а той с прецизен удар прати кълбото във вратата за 0:1.

hd-sadio-mane-liverpool-celebrate-v-bayern_1bzgfd8qykz8p1eynrksga4kn2

След това гостите създадоха още две възможности. В 13-ата минута Мохамед Салах имаше чудесен шанс да отбележи, но ударът му бе спасен от вратаря, а след това в 25-ата минута прекрасен изстрел на Алберто Морено от фаул отново бе отразен от Свен Улрайх.

В 34-ата минута обаче по-добрата игра на Ливърпул логично доведе и до втори много красив гол. Садио Мане с пета подаде на Морено, който центрира в наказателното поле, Улрайх опита да избие, но Салах отблизо с глава вкара за 0:2.

Байерн опита да бъде по-активен през втората част и в 58-ата минута Франк Рибери опита нелош удар от дистанция, но топката мина до гредата.

След това обаче отново Ливърпул бе по-близо до нов гол. В 68-ата минута Даниел Стъридж напредна по лявото крило и опита удар от труден ъгъл, но не успя да намери очертанията на вратата.

sadio-mane-cropped_r6s91msab0n61wpmakvbu4w3d

В 71-ата минута пък англичаните вкараха попадение, което не бе зачетено. Кент напредна по аутлинията и върна за Марко Груич, който прати топката във вратата, но Адам Лалана бе в засада и попречи на вратаря да реагира, заради което голът не бе признат.

В 79-ата минута страхотен удар на Морено от воле мина опасно близо до вратата. Четири минути по-късно Ливърпул организира супер контра, Стъридж бе изведен на скорост зад защитата и с техничен прехвърлящ удар вкара за крайното 0:3. За съжаление нападателят се контузи при отбелязването на гола.

Така Ливърпул се класира на финала на турнира, където ще играе с Атлетико Мадрид, който надигра с 2:1 Наполи. Италианците пък ще спорят с Байерн за третото място.

За всичко най-интересно от света на спорта харесайте страницата ни Дебати.