Юрген Клоп

Отборът на Ливърпул възстанови преднината си от 13 точки на върха на класирането във Висшата лига, след като победи Шефилд Юнайтед с 2:0 у дома в последен мач от 21-ия кръг на първенството.

„Червените“ започнаха отлично мача на „Анфийлд“ и поведоха в резултата още в четвъртата минута чрез Мохамед Салах, а в 64-та минута Садио Мане вкара втори гол за домакините и оформи крайното 2:0.

По този начин мърсисайдци вече имат 19 победи и едно равенство от началото на сезона и водят с 13 точки пред втория Лестър Сити, който е изиграл и мач повече.

Този резултат беляза и една година без загуба за тима на Юрген Клоп във Висшата лига, като последното поражение на Ливърпул е от Манчестър Сити на 3 януари 2019. Шефилд Юнайтед заема осма позиция в класирането с актив от 29 точки.