Юрген Клоп

Лидерът в английското първенство „Ливърпул“ продължава да радва мениджъра си Юрген Клоп, като срази „Нюкасъл“ с 4:0 в двубой от 19-и кръг на Премиършип. „Манчестър Сити“ пък претърпя втора поредна загуба в първенството и се смъкна на трето място в подреждането.

На своя стадион „Анфийлд“ „Ливърпул“ стигна до категоричния успех срещу „свраките“ с голове на Деян Ловрен (11`), Мохамед Салах (48`, дузпа), Джердан Шакири (79`) и Фабиньо (85`).

В същото време „Лестър“ покоси „Манчестър Сити“ с 2:1 на „Кинг Пауър“. „Гражданите“ поведоха с гол на Бернардо Силва в 14-ага минута, но „лисиците“ сътвориха пълен обрат – Марк Олбрайтън изравни пет минути по-късно, а Рикардо Перейра вкара победния гол за „Лестър“ в 81-ата минута.

„Тотнъм“ пък разгроми „Борнемут“ с 5:0 и се настани на второ място в класирането. „Ливърпул“ е водач с 51 точки, „Тотнъм“ има 45, „Манчестър Сити“ – 44.

„Манчестър Юнайтед“ записа победа срещу „Хъдърсфийлд“ с 3:1 в дебютния домакински мач на Оле Гунар Солскяр, „Бърнли“ претърпя тежка загуба от „Евертън“ с 1:5, а „Кристъл Палас“ и „Кардиф Сити“ не си вкараха гол – 0:0.