Локо /Пд/

Отборите на „Локомотив“ (Пловдив) и „Славия“ завършиха наравно 1:1 в мач от група „Б“ на втората осмица в Първа лига, 28-ми кръг, съобщава БНР. Домакините поведоха в резултата още в 19-ата секунда чрез Ален Ожболт, а Димитър Велковски изравни в 65-ата минута след техничен удар от фаул. Така интригата между двата отбора в борбата за първото място се запази, след като Локомотив е лидер с 37 точки, а „белите“ имат актив от 35.

„Локомотив“ /Пловдив/ излезе напред още в 19-ата секунда. Парвиз Умарбаев изведе Ожболт сам срещу Георги Георгиев и той с премерен удар намери целта. Малко след това Елитон бе близо до втори гол, но ударът му от пряк свободен удар бе париран от вратаря.

В 29-ата минута Стефан Ашковски отправи хубав удар от дистанция и само липсата на късмет му попречи да изравни.

Най-чистата ситуация за „Славия“ бе в 38-ата минута, когато Илко Пиргов се размина с топката и не успя да играе с нея, а на метър пред голлинията Никола Марич изпревари в последния момент връхлитащия Янис Карабельов.

След подновяването на играта гостите от София погледнаха по-смело към вратата на Илго Пиргов. В 65-ата минута Димитър Велковски се разписа директно от фаул. От границата на наказателното поле, той стреля технично над стената.

До края на срещата Посинкович пропусна отлична възможност да донесе успеха на „Локомотив“. Нападателят бе останал сам срещу Георгиев, но ударът му бе избит в последния момент от Станисавлевич.