Лудогорец

Отборът на Лудогорец спечели титлата на България за рекорден девети пореден път, след като победи Берое Стара Загора с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Първа лига, игран в Разград. „Орлите“ имаха нужда от обрат през второто полувреме, за да постигнат успеха, който им подпечата златните медали от първенството.

Възпитаниците на Павел Върба контролираха събитията от самото начало на двубоя, но изненадващо изостанаха в резултата в 28-та минута, когато нападателят на „зелените“ Алиун Фал надигра физически централния защитник на Лудогорец Георги Терзиев и от малък ъгъл прати топката между краката на вратаря Владислав Стоянов. Домакините натиснаха в търсене на изравнителен гол, но имаха проблеми пред гола. Те все пак нанесоха своя удар в рамките на две минути през второто полувреме, когато стигнаха до пълен обрат. В 60-та минута гостите сбъркаха при изнасянето на топката и тя стигна до Каули на границата на наказателното поле и фланговият футболист изравни с точен и силен изстрел по земя. Почти веднага след подновяването на играта Лудогорец организира бърза атака, в която Мавис Чибота показа добра техника, преди да се разпише от близко разстояние за 2:1. До края на мача не паднаха повече голове и разградчани записаха 19-та си победа от началото на сезона.

По този начин Лудогорец вече има 65 точки, 14 повече от втория ЦСКА при четири кръга до края на сезона. Така „орлите“ спечелиха девета поредна титла и изравниха рекорда на „армейците“, които стават шампиони девет пъти поред в края на 50-те и началото на 60-те години на миналия век. Това е и първата титла на Лудогорец, спечелена под ръководството на чужд треньор, след като досега Георги Дерменджиев (3 титли), Стойчо Стоев (2), Ивайло Петев (2) и Димитър Димитров носеха успех на „орлите“. Триумфът на Лудогорец означава, че тимът ще участва в квалификациите за Шампионската лига през следващия сезон, които заради сгъстяването на календара заради кризата с коронавируса, ще се провеждат в един мач до плейофите за влизане в груповата фаза, които ще бъдат в традиционните два мача на разменено гостуване.

След това поражение Берое заема шесто място в класирането с 43 точки.