Лудогорец записа първи успех в плейофите, след като се наложи с категоричното 4:0 над Черно море в среща от четвъртия кръг на първата шестица. На два пъти точен бе Клаудиу Кешерю, а по един път вратата на гостите пронизаха Хосе Паломино и Вандерсон. С тази победа Лудогорец се нуждае от само още три точки до края на сезона в Първа професионална лига, които ще му гарантират шеста поредна титла на България.

Отборът на Георги Дерменджиев беше близо до изравняване на 45-годишен рекорд на ЦСКА още срещу Черно море, но само един гол не им позволи това. С него те щяха да са вкарали 120 гола във всички турнири от началото на сезона, колкото отбелязаха и армейците през сезон 1971/1972 година.

Домакините започнаха по-мобилизирани срещата и Клаудиу Кешерю даде аванс на своя отбор още в 7-ата минута. Румънецът успя да отбележи от близко разстояние, след бърза контраатака, преминала през Кафу, Вандерсон и Марселиньо. В 37-ата минута Лудогорец поведе с 2:0, когато след центриране от корнер на Вандерсон, Паломино бе най-съобразителен в наказателното поле на варненци. Две минути Вандерсон прибави към добрата си игра до момента и заслужено попадение. Бразилецът се възползва от извеждащ пас на съперника Коконов и останал очи в очи с вратаря Михайлов, го прехвърли за 3:0. Секунди преди края на полувремето Кешерю отбеляза втория си гол в мача, след като се разписа от дузпа, свирена за нарушение на Кузма срещу Паломино.

До края на мача Лудогорец видимо намали темпото и футболистите на Георги Дерменджиев се задоволиха само с контрол на събитията на терена и не застрашиха сериозно вратата на противника. С успеха орлите излязоха с 16 точки аванс пред ЦСКА-София и Левски, и могат да си осигурят предсрочно титлата при успех в следващия кръг срещу Локомотив в Пловдив.

„Лесна победа във футбола няма. Черно море по принцип ни е неудобен съперник. Вкарахме гол, после втори и така накрая станаха четири. Контролирахме мача и съм доволен от видяното, защото момчетата играха освободено. Независимо от кадровите им проблеми, варненци си остават труден съперник.  В следващия кръг може да станем шампиони на „Лаута“, което ще е много специален момент за мен, но не искам да говоря предварително, защото не ми е в стила. Ще отидем подготвени. Надявам се да спечелим и на теория и на практика да станем шампион. Като си свършим работата ще мислим за повече игрово време за резервите“, каза старши треньора на Лудогорец Георги Дерменджиев.