Лудогорец победи ЦСКА с 3:2 на своя стадион в знаменит мач, който ще бъде помнен дълго. „Червените“ водеха с 2:1 до 85-ата минута, но домакините успяха да стигнат до победа, която направи преднината им на върха в класирането цели 6 точки. Якуб Швиерчок влезе като резерва и отбеляза два гола, а един добави Клаудиу Кешерю. За ЦСКА точни бяха Кирил Десподов и Жан Бланко. Левият бек на „червените“ Жеферсон пък си изпроси изгонване, след като само в рамките на 120 секунди получи два жълти картона. Срещата бе изключително зрелищна и с много голови положения. Лудогорец удари и две греди, които дойдоха след удари на Мисиджан и Кешерю.

Двубоят започна с греда на Мисиджан още в 11-ата минута. ЦСКА отвърна с хубав удар на Рубен Пинто. Малко по-късно Абел Анисе се контузи и бе заменен принудително.

В края на първото полувреме ЦСКА излезе напред в резултата. Кирил Десподов изпълни безупречно пряк свободен удар, при който топката удари напречната греда и влезе във вратата на Лудогорец.

През второто полувреме на терена стана горещо. Димитър Димитров направи промяна и вкара Якуб Швиерчок, който му се отблагодари с два гола.

Полякът бе точен още в 51-ата минута, когато Кешеру пусна отлично топката успоредно на голлинията, а там Швиерчок връхлетя и я прати в мрежата за 1:1.

Последва нова греда на сметката на Лудогорец, а минута по-късно Жеферсон получи жълт картон за удар без топка срещу Дяков и ЦСКА остана с човек по-малко на терена. Неочаквано обаче именно тимът на Стамен Белчев излезе напред в резултата в 71-ата минута. Едвин Джеси проби до аутлинията, пусна към Жан Бланко, който засече отлично и с хубав удар направи безпомощен Ренан.

Лудогорец натисна до краен предел и успя да направи пълен обрат в рамките на 3 минути. В 85-ата Клаудиу Кешеру реализира след разбъркване в наказателното поле на ЦСКА с хубав и точен удар по земята – 2:2.

В 88-ата шампионите изковаха успеха. Мисиджан напредна по крилото и центрира, а Швиерчок бе изпуснат и с глава направи обрата пълен – 3:2.

До края на срещата „червените“ така и не успяха да стигнат до гол, с който да изравнят резултата.

С успеха Лудогорец събра 72 точки на върха, а ЦСКА е с 66. Третият Левски е с 50 точки.