Българският шампион Лудогорец посреща Жалгирис в мач реванш от втория квалификационен кръг за груповата фаза на Шампионската лига. Двубоят е с начален час 21:00, а мястото – „Лудогорец Арена” в Разград.

Отборът на Георги Дерменджиев загуби по доста нелеп начин първата среща във Вилнюс с 1:2, след като допусна пълен обрат през второто полувреме. Тази вечер българският шампион няма право на грешка, за да продължи в следващата фаза на турнира.

2111388204

Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев е оптимист, че разградчани ще успеят да наваксат пасива от 1:2 срещу литовския Жалгирис в реванша на собствен терен.

„Лудогорец вече е свикнал с тези турнирни мачове и с това напрежение. Вярно, футболистите не са достатъчно спокойни, но мисля, че ще преодолеят всичко онова, което е натрупано заради негативния резултат.

Мисля, че отборът с всеки изминал ден повишава формата си. Настроението е като преди мач, който е загубен. Във футбола всичко се случва. Ще се опитаме да направим максималното, което е възможно. Няма да правим генерални промени като тактика.

Аз и футболистите сме наясно, че ни очаква труден мач срещу добър отбор, който има предимство и в резултата. Трябва да бъдем изключително разумни през целите 90 минути. Ако не съм оптимист, няма да съм тук“, каза Дерменджиев.

Треньорът на Жалгирис Валдас Дамбраускас заяви на пресконференцията преди реванша с Лудогорец, че не се притеснява от българския шампион.

00675033

Той очаква изненади от разградчани с включването на Клаудиу Кешерю и Светослав Дяков, но е подготвен за това.

“Очаквам да стане добър мач, но вярвам, че моите играчи ще покажат пълния си потенциал и ще изпълнят поставените задачи на терена Очаквам Лудогорец да покаже бясното си лице и да потърси ранен гол. Съперникът обаче също е под напрежение, защото е заплашен от ранно отпадане, което ще е голям провал за него”, смята Дамбраускас.

“Познавам силата на Кешерю и Дяков. Във Вилнюс се възползвахме добре от тактиката на съперника да играе с фалшива деветка, но сега сме готови и за Кешерю. Дяков също е голям игра с много опит. С тези двама футболисти Лудогорец може да опита да ни изненада, но ние сме готови. Анализирали сме отлично съперника”, допълни наставникът.

“Малко хора очакваха това, което се случи във Вилнюс. Три седмици слушахме колко добри са Лудогорец, но ние не се страхуваме от тях и ще го покажем на терена”, завърши специалистът.

Датска съдийска бригада ще ръководи срещата-реванш. Главен арбитър ще бъде Мадс-Кристофер Кристоферсен с асистенти Хенрик Сьондерби и Денис Расмусен. За четвърти рефер е назначен Андрес Поулсен. 34-годишният Кристоферсен ще дебютира като съдия в Шампионската лига.

2111415717

През миналия сезон той свири по една среща в първите два квалификационни кръга на Лига Европа, а за последно ръководи полуфинала на Европейското първенство по футбол за младежи до 19 години между Португалия и Холандия.