Манчестър Сити

Тимът на Хосеп Гуардиола постигна пълен обрат в Германия, надвивайки Шалке 04 с 3:2, като футболистите от Манчестър Сити трябваше да доиграят последните 25 минути с човек по-малко, след като Николас Отаменди остави своите с десет човека на „Фелтинс Арена”.

Серхио Агуеро даде аванс на гостите в 18-ата минута, а два гола на Набил Бенталеб от дузпи – в 38-ата и 45-ата минута пък донесоха пълния обрат за „кралскосините” до почивката.

В 68-ата минута Манчестър Сити остана с десет човека, след като Николас Отаменди си изкара втори жълт картон. Аржентинският защитник на Сити извърши фаул в средата на терена срещу резервата Гуидо Бургщалер и Дел Серо Гранде го изгони.

Бившият футболист на Шалке 04, Лерой Сане, изравни от свободен удар в 85-та минута, а в 90-та минута Рахийм Стърлинг донесе успеха за Манчестър Сити.