Хегемонът в английската Висша лига Манчестър Сити прегази като гост швейцарския Базел с 4:0 в първия мач от 1/8-финалите на Шампионската лига. Така „гражданите” на практика обезсмислиха реванша и вече спокойно гледат към 1/4-финалите на най-престижния европейски клубен турнир.

Играчите на Хосеп Гуардиола очаквано за повечето специалисти и фенове доминираха и си решиха нещата още до 18-ата минута. В 14-ата Илкай Гюндоган с глава изведе гостите напред в резултата след центриране на Кевин де Бройне, а след това Бернардо Силва (18) удвои аванса на английския гранд след пробив на Стърлинг. Аржентинският голмайстор Серхио Агуеро в 23-ата мин. пък направи резултата 0:3 след подаване на бразилеца Фернандиньо. Това бе 14-о попадение за него от началото на годината. Малко след почивката Илкай Гюндоган (53) вкара втория си гол в мача след пас на Кун Агуеро. След това гостите намалиха оборотите, а Оберлин и Елионуси пропуснаха да вкарат почетно попадение за домакините, след като Едерсон се справи отлично на вратата на „гражданите“.

Реваншът в Манчестър е на 7 март от 21:45 часа българско време.