Тотнъм направи страхотен мач при гостуването си на Ювентус в първия 1/8-финал на Шампионската лига. Двата тима направиха зрелищно 2:2 на „Алианц Стейдиъм“ и така „шпорите” ще имат предимството преди реванша в Лондон, където и равенства 0:0 и 1:1 биха ги класирали за 1/4-финалите.

Аржентинският голмайстор Гонсало Игуаин даде преднина на „бианконерите” още във втората минута след заучено изпълнение на пряк свободен удар от Миралем Пянич. Босненският национал намери непокрития в наказателното поле нападател, който с воле опъна мрежата зад Лорис. В 9-ата минута Бен Дейвис фаулира Федерико Бернардески в наказателното поле и германският съдия Феликс Брих посочи бялата точка. Гонсало Игуаин реализира хладнокръвно втория си гол в мача и усложни задачата на гостите, които в 17-ата минута също поискаха 11-метров наказателен удар за падане на Хари Кейн след съприкосновение с Бенатия. Този път обаче реферът не даде дузпа. Последваха два пропуска на Хари Кейн и един на Ериксен, а Игуаин се размина с хеттрика си. Усилията на гостите дадоха резултат и Хари Кейн в 35-ата мин. намали резултата, след като получи топката от Деле Али, а после финтира Буфон и вкара на празна врата за 2:1. В последната минута на първото полувреме домакините получиха нова дузпа, след като бразилецът Дъглас Коста бе спънат от Серж Орие. Игуаин отново застана зад топката, но този път шутира силно и я прати в напречната греда.

След почивката в 57-ата минута Лорис спаси удар на Бернардески, а след корнера Марио Манджукич отправи удар с глава право в тялото на френския вратар. В 70-ата минута Буфон не успя да улови топката след шут на Кейн, но не последва опасност. Две минути след това „шпорите“ получиха фаул пред наказателното поле, а след перфектното изпълнение на Кристиан Ериксен по земя топката влетя за изненада на Буфон във вратата за 2:2. До края на мача домакините не успяха да стигнат до победен гол, който да им даде по-големи шансове преди реванша на „Уембли”, в който ще трябва да търсят положителен резултат.

Реваншът между двата тима е на 7 март от 21:45 часа българско време.