Кристиано Роналдо се превърна в голмайстор номер в историята на футбола, след като отбеляза един гол при победата на Ювентус над Наполи с 2:0 в мача за Суперкупата на Италия, игран в Реджо Емилия.

След нулево първо полувреме Роналдо откри резултата в 64-та минута, като това бе неговият 760-ти гол в професионалния футбол.

Според официалната статистика по този начин той изпреварва чеха Йозеф Бицан, който има 759 попадения в официални мачове в периода между 1931 и 1955 година.

Неаполитанци опитаха да се върнат в срещата, но така и не успяха да го сторят, като най-добрият им шанс дойде в 80-та минута, но Лоренцо Инсиние не уцели вратата от дузпа. В продължението на мача Алваро Мората оформи крайното 2:0 в полза на „бианконерите“, а по този начин наставникът на Юве Андреа Пирло спечели първия си трофей начело на тима.

„Много съм щастлив от четвъртия си трофей в Италия. Завърнахме се! Това е Ювентус, който обичаме, това е отборът, в който вярваме и това е духът, който ще ни изведе до победите, които искаме. Браво, момчета“, написа Роналдо в Туитър след успеха.