Роналдо и меси
снимка: БТА

Лионел Меси и Кристиано Роналдо се изправиха един срещу друг в Рияд. Поредната колосална среща между двамата се превърна в истинско зрелище. Португалецът, който има пет „Златни топки“, и аржентинецът, който е със седем от най-престижните индивидуални отличия във футбола, взеха участие в приятелския двубой  между сборен отбор, съставен от играчи на Ал-Насър и Ал-Хилал, и Пари Сен Жермен. Срещата предложи всичко, което може да се очаква от един мач, като явно голямата цел бе да бъде задоволен интересът на зрителите на стадион „Крал Фахд“ и заможните инвеститори от Саудитска Арабия.

Роналдо, който все още не е записал официален дебют за новия си отбор Ал-Насър, носеше капитанската лента и отбеляза два гола, първият от които от дузпа. Лионел Меси вкара един, с който всъщност сложи началото на головата фиеста. В крайна сметка

парижани победиха с 5:4,

въпреки че още в 39-ата минута останаха с човек по-малко. Маркиньос, Рамос, Мбапе (от дузпа) и Екитике също се разписаха за ПСЖ, а Неймар пропусна първия 11-метров наказателен удар за гостите.

Парижани излязоха с всичките си звезди. Нападателното трио на тима на Кристоф Галтие бе съставено от Меси, Килиан Мбапе и Неймар. Тримата не бяха започвали заедно в мач на ПСЖ  от 13 ноември. Серхио Рамос също бе част от титулярния състав.

Това беше 37-ия сблъсък между Кристиано Роналдо и Лионел Меси. В двубоите досега аржентинецът имаше предимство – 16 срещу 11 победи.

Още в третата минута парижани поведоха в резултата, след като Неймар с много хубаво подаване изведе Меси в наказателното поле с техничен пас от дълбочина. Аржентинецът пусна топката покрай вратаря на саудитския тим за 0:1.

В 22-рата минута

малко не достигна на Роналдо

да се добере до едно подаване към него и да излезе очи в очи с Навас. ПСЖ продължи да играе по-добре. Меси изведе Мбапе в 25-ата минута и французинът за втори път прати топката във вратата на домакините, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 33-тата минута Навас опита да боксира едно центриране, което Роналдо скочи да засече с глава. Стражът удари с ръка португалеца – дузпа за Рияд Сизън Тийм. Кристиано изпълни силно наказателния удар, стреляйки със средна височина. Въпреки че Навас хвана ъгъла, нямаше как да отрази удара – 1:1.

В 39-ата минута парижани останаха с човек по-малко, след като Бернат получи директен черен картон за нарушение малко след централната зона. Бранителят обаче спря контраатаката на домакините, след като бе последен в защитата на ПСЖ. Въпреки че бяха с човек по-малко, гостите поведоха в 43-тата минута, когато Маркиньос отклони с крак отблизо остро центриране на Мбапе.

В добавеното време на първата част обаче се случиха още куп интересни неща. ПСЖ получи дузпа след намесата на ВАР за нарушение срещу Неймар.

Ал-Оваис обаче спаси удара

на бразилеца от бялата точка. Вместо да води с два гола, ПСЖ допусна изравняване в шестата минута на добавеното време, когато Роналдо засече с глава едно центриране, топката срещна гредата. Рамос не успя да изчисти, след като се размина с кълбото, и португалецът вкара отблизо втория си гол в мача – 2:2.

Голово зрелище продължи и след почивката. В 54-тата минута Мбапе направи серия от финтове по левия фланг, след което центрира ниско към Рамос, който засече отблизо, извеждайки парижани за трети път напред в резултата. Само три минути след това обаче равенството отново бе възстановено. Джан Хю-су изпревари Рамос и засече с глава центриране от корнер.

В 59-ата минута ПСЖ получи дузпа за втори път, след като удар на Меси срещна ръката на Ал-Болеахи. Мбапе бе точен от бялата точка, вкарвайки четвъртия гол за френския гранд.

Малко след това големите звезди напуснаха терена.

В 61-вата минута бе заменен Кристиано Роналдо,

а секунди след това и Меси, Мбапе, Неймар и Рамос също отстъпиха местата си.

В 78-ата минута Юго Екитике сложи край на интригата, след като бе изведен сам срещу вратаря от Исмаел Гарби и не пропусна шанса да направи резултата 5:3 в полза на европейския тим.

В четвъртата минута на добавеното време Талиска оформи крайното 4:5 с изстрел от около 25 метра.