Шампионът Манчестър Сити допусна гол в 88-та минута и завърши само 2:2 при гостуването си на Нюкасъл от 14-ия кръг на Висшата лига.

„Гражданите“ поведоха с гол на Рахийм Стърлинг в 22-та минута, но три по-късно Джетро Вилемс изравни.

Ситуацията се повтори и през второто полувреме. Кевин Де Бройне вкара страхотен гол в 82-та минута, след като си спря топката на гърди и от въздуха я изстреля силно към вратата. Тя се отби в гредата и влезе неспасяемо за Дубравка. И този път обаче „свраките“ имаха отговор. Джонджо Шелви вкара красив гол от разстояние в 88-та минута при късо изпълнение на статично положение.

До края на мача Сити не успя да достигне до нов гол и така отново не успя да спечели на „Сейнт Джеймсис Парк“. Равенството оставя „небесносините“ временно на второ място с 29 точки и на 8 от лидера Ливърпул, който има и мач по-малко. Нюкасъл е на 12-то място с 16 точки и продължава със силните си игри у дома.