Антонио Вутов и Тодор Неделев наказаха Царско село в София.

Ботев Пловдив записа четвърта поредна победа в българския шампионат, след като надигра при гостуването си Царско село с 3:0.

По този начин „Канарчетата“ се изкачиха на 9-то място с 22 точки и могат дори да погледнат към първите шест места в класирането.

Двубоят на стадион „Славия“ в квартал „Овча Купел“ започна добре за Царско село. Антон Карачанаков стреля от изгодна позиция, но над вратата.

В 25-та минута Антонио Вутов откри резултата след хубава асистенция на Лазар Марин.

До края на полувремето Вутов отново се разписа. Александър Тонев го изведе зад защитата и юношата на Левски бе достатъчно бърз и точен при удара, за да направи по-сериозна преднината на гостите. След паузата Тодор Неделев също се разписа след гол от дузпа в 66-та минута, оформяйки крайното 3:0 в полза на „канарчетата“.