Манчестър Юнайтед надделя с 2:0 над Лестър и постигна трета поредна победа от началото на новия сезон в Премиър лийг. Този път червените дяволи не вкараха четири гола, както в предишните два кръга, но победиха отново без да допуснат попадение. Две от резервите на Жозе Моуриньо се разписаха в края.

Маркъс Рашфорд откри в 70-ата минута, а Маруан Фелаини удвои в 82-рата. Ромелу Лукаку пропусна дузпа преди това. Лисиците пък не успяха да създадат почти нищо интересно пред вратата на Давид де Хеа.

Манчестър Юнайтед Лестър

Жозе Моуриньо беше направил само една корекция в своя стартов състав. Португалецът този път бе предпочел Антони Марсиал пред Маркъс Рашфорд. Лестър излезе със същите 11, които започнаха при победата над Борнемут преди седмица.

В 19-ата минута Хуан Мата прати отблизо топката във вратата на Шмайхел, който преди това бе избил шут на Лукаку, но попадението бе отменено заради засада. Решението изглеждаше дискусионно, но повторенията показаха, че испанецът по-скоро наистина бе малко зад отбраната на гостите.

Секунди след това Погба стреля отляво, но топката премина на сантиметри встрани от далечната греда. Натискът на домакините продължи и Мата отново бе близо до гола, но този път ударът му бе спасен от Шмайхел. Лукаку също пробва мерника си, но и неговият шут премина близо, но встрани от целта.

Погба, който опитваше изстрели от всякакви ситуации, нанесе нов удар в 35-ата минута, но Шмайхел спаси. Това бе първият точен шут на французина от шест опита до момента.

В 52-рата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като топката срещна ръката на Симпсън след опит за центриране на Марсиал. Ударът бе отблизо, но Майкъл Оливър посочи бялата точка, въпреки че секунди преди това даде сигнал играта да продължи след подобна ситуация при центриране на Лукаку и рикошет в Магуайър.

Ромелу Лукаку изпълни, залагайки на силата, но Шмайхел изби и запази равенството. В 57-ата минута Давид де Хеа се намеси за първи път, спасявайки опасен удар на Марез. В следващите минути Лестър се поотвори и започна да атакува по-смело. Марез направи нов добър пробив, но този път изстрелът му премина встрани от вратата.

В 67-ата минута в игра за червените дяволи се появи Маркъс Рашфорд, който само три минути след това откри резултата. Талантливият нападател бе оставен сам в наказателното поле при един корнер пред вратата на Шмайхел и засече от движение. Стражът на лисиците този път не успя да се намеси добре, докосна топката, но позволи тя да влезе във вратата му – 1:0.

Осем минути преди края друга резерва на Жозе Моуриньо – Маруан Фелаини, удвои и сложи точка на спора. Белгиецът засече с коляно центриране на Лингард отляво и въпреки че бе в положение на засада, попадението бе зачетено – 2:0.

В добавеното време Анди Кинг пропусна най-добрата възможност за Лестър, след като стреля от границата на наказателното поле, но Де Хеа спаси.