Червеният гранд от Манчестър е все по-близо до единствения трофей, който липсва във витрината му, след като записа безценен успех с 1:0 като гост на Селта Виго в първи полуфинал на Лига Европа. От този сезон, спечелването на втория по сила клубен турнир в Европа дава и директно място в груповата фаза на Шампионската лига. Успехът в надпреварата би бил гаранция за футболистите на Жозе Моуриньо, че ще играят в най-комерсиалния футболен турнир, тъй като класирането им в Топ 4 на Висшата лига е под въпрос, където те водят ожесточена битка за четвъртото място в класирането с градския съперник Манчестър Сити.

Единственото попадение на „Балаидос” бе дело а Маркъс Рашфорд, който се разписа директно от пряк свободен удар в 67-ата минта. Няколко чудесни намеси на вратаря на Селта Серхио Алварес попречиха на гостите от Англия да си тръгнат с по-изразителна победа.

Селта, бурно подкрепен от над 30 хиляди екзалтирани фенове, започна по-агресивно срещата, но постепенно Манчестър Юнайтед овладя топката и се настани трайно в наказателното поле на съперника си.

В 34-ата минута англичаните пропуснаха най-доброто положение до момента в мача, след като Мхитарян беше изведен в опасна близост, но отправения удар нямаше достатъчна сила и вратарят на Селта спаси. Четири минути по-късно Алварес отново се намеси решително, след като Джеси Лингард остана очи в очи с него.

Второто полувреме започна с положения през двете врати, за да се стигне до 67-ата минута, когато Рашфорд беше повален непозволено от Майо близо до наказателното поле и гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Самият млад нападател застана зад топката и я прати неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата пазена от Алварес.

След няколко пропуска пред двете врати, развръзката настъпи в 67-ата минута, когато Рашфорд беше спрян непозволено  от Майо близо наказателното поле и гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Самият Рашфорд се нагърби с изпълнението и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Алварес.

До края на срещата, мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо се видя принуден да извърши цели две принудителни смени, след като терена заради различни контузии напуснаха голмайстора Рашфорд и влезналия преди това като резерва Крис Смолинг. С успеха Манчестър Юнайтед е с една крачка на финала, където най-вероятно ще срещне Аякс, който победи Лион с категоричното 4:1 в другата първа полуфинална среща от Лига Европа.

„Доволен съм от играта, но не и от резултата. През първото полувреме трябваше да вкараме два или три гола, а не да се прибираме в съблекалнята с 0:0. Играхме достатъчно добре, за да предрешим изхода на полуфиналите още в първия мач, но сега ще трябва да играем на пълни обороти и на „Олд Трафорд“. Маркъс Рашфорд е едно 19-годишно хлапе, което обожава да играе футбол. След тренировка винаги остава поне още половин час, за да тренира пряк свободни удари, а след това чака своя шанс. Той работи толкова много, че често забравяме за крехката му възраст“, коментира Жозе Моуриньо.