Отборът на Марибор ще участва в груповата фаза на Шампионската лига, след като отстрани израелския Апоел (Беер Шева) в плейофния кръг на надпреварата. Словенците се наложиха с 1:0 като домакин на реванша и след като в първия мач бяха загубили с 1:2 с общ резултат 2:2 продължават напред, благодарение на гола си на чужд терен.

Марибор Апоел Беер Шева

Единственото попадение днес бе дело на Митя Вилер в 15-ата минута. Тогава левият бек се оказа на правилното място, за да прати в мрежата със силен шут една рикоширала топка при опит за центриране отдясно.

В следващите минути домакините продължиха да са по-активният тим, но се задоволиха да застрашават вратата на съперника само с далечни удари. Израелците от своя страна почти нямаха чисти положения и не намериха правилния път до гол, който да ги прати в групите.

Така Марибор се класира отново за груповата фаза на Шампионската лига, след като бе там преди три сезона. Апоел, който в предната фаза отстрани българския първенец Лудогорец, ще трябва да се задоволи с участие в Лига Европа.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете в страницата ни във Фейсбук Дебати.