Пари Сен Жермен спечели Суперкупата на Франция за пети пореден път, след като победи Монако с 2:1. Двубоят между шампиона и носителя на националната купа се игра на „Стад дьо Танжер“ в Мароко.

monaco-psg-trophee-des-champions-29072017_1o4gj8g0oorwc1nr3fojalsdys

В герой за парижани се превърна Даниел Алвес, който направи запомнящ се официален дебют за новия си тим. Той вкара гол и асистира за другото попадение на ПСЖ.

Тимът на Унай Емери осъществи обрат през втората част, след като на почивката изоставаше с 0:1. В 30-ата минута Монако откри резултата чрез Джибрил Сидибе, който прехвърли излезлия да го пресрещне вратар Алфонс Ареола.

Шест минути след началото на втората част Алвес възстанови статуквото, разписвайки се от пряк свободен удар.

Пари Сен Жермен стигна до нов гол в 63-ата минута, когато Адриен Рабио засече центриране на Дани Алвес.

До края на мача Монако имаше териториално превъзходство, което обаче не успя да материализира в гол и така ПСЖ се поздрави с общо седма Суперкупа на страната.