Барселона победи Реал (Мадрид) с 3:2 в бляскав мач, част от турнира Интернешънъл Чемпиънс Къп, игран в Маями, САЩ. Пред 66 хиляди зрители на „Хард Рок Стейдиъм“ двата отбора изнесоха страхотно шоу с множество голове и положения и пред двете врати.

Реал беше без Кристиано Роналдо, но почти всички останали звезди на столичани бяха на терена от самото начало. В същото време Барса излезе в целия си блясък, включително и със спрягания за сигурно ново попълнение на ПСЖ Неймар.

5647213

Още в началните секунди Неймар се хвана за лявото ходило и изглеждаше, че може да предизвика смяна, която щеше да озадачи мнозина, но в крайна сметка продължи всеотдайно играта. Меси откри резултата за Барселона още в третата минута, след като развинти защитата на Реал. След още толкова време каталунците вкараха и втори гол. Мощен шут на Иван Ракитич разтърси мрежата зад Кейлор Навас.

Опасностите пред вратата на Реал продължаваха, но синьо-червените високомерно пропускаха. Така се стигна до 14-та минута, когато с прецизен изстрел Матео Ковачич върна един гол за столичани. В 36-та минута Марко Асенсио започна и завърши по перфектния начин контраатака на Реал и на почивката двата отбора се оттеглиха при равенство 2:2.

Зинедин Зидан смени централните си бранители на полувремето и на местата на Рамос и Варан се появиха младият Вайехо и Начо. Липсата на разбирателство между тях блесна в 49-та минута, когато след центриране от свободен удар те оставиха съвсем сам Жерар Пике да донесе победата на Барселона с 3:2.

5647180

До края не липсваха още шансове и за двата отбора, но качеството на играта обяснимо падна след множеството смени, извършени и от двамата треньори. С този резултат Барселона продължава безупречния си ход в контролите с 3-та поредна победа, докато Реал все още не може да спечели, след като загуби с дузпи от Манчестър Юнайтед и отстъпи с 1:4 на Манчестър Сити.