Мексиканският залив вече е Американски за потребителите на "Гугъл Мапс" в САЩ

За потребителите на „Гугъл Мапс“ в САЩ, Мексиканският залив вече носи името Американски, съобщава ДПА.

Тази промяна настъпи след едностранно решение на новия президент на САЩ Доналд Тръмп, който промени името на залива.

В Мексико обаче той остава известен като Мексикански залив, докато потребители от други държави ще виждат и двете наименования, като Американският ще бъде посочен в скоби.

Технологичната компания обяви наскоро този ход, позовавайки се на своята „дългогодишна практика за актуализиране на имена, когато те са променени в официални правителствени документи“.

„За нас това ще продължи да бъде Мексиканският залив и за останалия свят все така ще остава Мексиканският залив“, заяви президентката на Мексико Клаудия Шейнбаум.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук