Барселона

Ейбар и Барселона завършиха наравно 2:2 в последен мач от Ла Лига, с който сезон 2018/19 завършва. Лионел Меси отново беше героят на деня, като аржентинската суперзвезда отбеляза и двата гола за каталунците. Така той записа попадение №49 и №50 през сезона, а в Ла Лига головете му станаха 36, с което той си спечели още една награда „Пичичи“. Меси най-вероятно ще спечели и Златната обувка, но това все още не е официално. Той бележи 50 или повече гола в една кампания за шести път в своята кариера.

Иначе двубоят започна лошо за каталунците, които след 20 минути игра изоставаха с гол на Марк Кукурея. В 31-та и 32-та минути обаче Лео избухна два пъти, за да обърне развоя на срещата. Пабло Де Блазис отново възстанови равенството в края на полувремето, което в крайна сметка не бе променено след почивката.

Барселона стана шампион на Испания за 26-ти път, а може да запише за втора поредна година и домашен дубъл, ако успее да спечели Купата на Краля в събота срещу Валенсия.