Лео Меси изигра своя мач номер 700 за Барселона.

Барселона победи Борусия Дортмунд с 3:1 на своя „Камп Ноу” и си осигури класиране за 1/8-финалите на Шампионска лига. Каталунците печелят групата със сигурност мач преди края, след като имат преднина от 4 т. на върха.

Лионел Меси отново бе героят за испанския шампион. В своя мач номер 700 за каталунците, аржентинската звезда отбеляза гол и подаде за другите два, дело на колегите му в атака Луис Суарес и Антоан Гризман. Джейдън Санчо върна един гол за Борусия, но това се оказа недостатъчно за нещо повече.

В двубой от група „Е” европейският първенец Ливърпул завърши 1:1 при домакинството си на италианския Наполи. Така „червените” все още са лидери, но могат да бъдат изместени от първите две места, ако загубят последния си мач като гост на Ред Бул Залцбург, а Наполи надиграе аутсайдера Генк.

„Партенопеите”, които напоследък са раздирани от проблеми, водеха на почивката с попадение на Дрис Мертенс. Той бе изведен зад гърба на защитата и от малък ъгъл не остави шансове на Алисон. През втората част Ливърпул наложи натиск и стигна до гол дело на защитника Деян Ловрен. Този път мърсисайдци не успяха да достигнат до гол в последните минути и трябва да се задоволят с точката.