Лионел Меси

17 години след дебюта си за Барселона Лионел Меси записа първо участие и за новия си клуб Пари Сен Жермен. Той се появи като резерва в 66-та минута при гостуването на Реймс в среща от 4-ия кръг на Лига 1.

Пари Сен Жермен победи Реймс с 2:0. Срещата се игра на стадион „Огюст Делон“ в Реймс.

И двата гола за ПСЖ отбеляза Килиан Мбапе, който бе точен в 16-ата и 63-ата мин. Дългоочакваният момент с влизането на Меси дойде в 66-ата минута. Тогава Лео замени добрия си приятел Неймар. Направи впечатление, че той беше аплодиран от всички фенове по трибуните.

Аржентинското острие, шесткратен носител на Златната топка, този месец премина в състава на френския гранд с двегодишен контракт с опция за продължение с още един сезон.

За Мбапе пък това вероятно беше последен мач за клуба, защото той е близо до трансфер в Реал Мадрид.

Сега предстои пауза за срещите на националните отбори, след като ПСЖ се включва и в Шампионската лига. На домашна сцена грандът е начело с пълен актив и най-много реализирани попадения.